Co mi vyprávěl mimozemšťan

25. srpen 2016 | 11.24 |

Noc kdy přiletěli...

Moje noční směna. Někde ve střední Evropě v Brně. Otevřu dveře a oni jsou na obloze. Za chvíli přistávají. Pomalými kroky se přibližují.Jsou zelení,skoro jako v té chvíli já. Na krku mají něco jako tranzistorák. A pak se z něho ozve: "Přicházíme na pozvání jisté Merkelové. Kde tady seženem ubytování..."

Co mi vyprávěl mimozemšťan

Tak mám opět noční směnu na svém odloučeném pracovišti, když tu slyším klepání na dveře. Asi vrátný, říkám si, občas se zastaví na kus řeči. Otevřu dveře a tam zase stojí ti dva zelení odjinudi. Jako posledně. Kolem krku mají zase ten krám co vypadá jako tranzistorák, ale teď už vím, že to je multigalaktický tlumočník MGT 42+. "Tak co, sehnali jste to ubytování?", ptám se hned v úvodu. Kývou hlavou jako že jo, ale z MGT 42+ se ozve: "nesehnali". No jo, s něčím podobným jsem se už setkal. Nejprve v Bulharsku a pak u své ženy. Pozval jsem je dál. Načež jeden z mých nových kámošů spustil: "Klepali jsme všude, ale buď nám zabouchli před choboty dveře (zapomněl jsem se zmínit, že kromě zelené barvy, mají trochu větší nosy), nebo začali přijíždět takové stroje s blikátky. Raději jsme zase vzlítli. Ale když jsme prolítávali nad vaším městem nad kopcem kde stojí stavba  s obrovskou kupolí, vystřelil  odtud jakýsi paprsek. Dostali jsme v pohonné antigravitační plazmě zkrat a zhučeli (ocenil jsem flexibilitu jejich multigalaktického tlumočníka MGT 42+) dolů. Dole stál chlapík s cedulí, ale protože jsme ten pád brali trochu osobně, omráčili jsme ho multigalaktickou MGP  16. Když jsme v archivní černé díře našli překlad toho nápisu na ceduli, bylo tam napsáno Vítejte.  Tak jsme ho trochu poplácali rukavicí RK a byl zase OK (skvělý MGT 42+)".                                       

 "No, ale co budete dělat teď", zeptal jsem se. Odpověděl: "Slyšel jsem, že do vašich míst přijede ta Merkelová, co nás pozvala, tak se jí chceme zeptat jak se to s tím pozváním vlastně má."

"Merkelová sice přijede k nám, ale trochu jinam," informoval jsem je. "Hm,hm," ozvalo se z MGT 42+, "tak to jsme teda v ...," (MGT 42+ si opět s překladem poradil skvěle). Trochu mě vrtalo hlavou, proč pořád mluví jen jeden, tak jsem se na to zeptal. "Má nějakou depresi nebo co, už čtyři světelný roky nic neřekl," dostalo se mě vysvětlení.  Pak pokračoval: " Hele lide (zdá se, žeMGT 42+ má občas mouchy, asi chtěl říct člověče), nechtěl byste letět s náma a trochu nás navigovat?"

Na tou nabídkou jsem se zamyslel. Pak jsem si šel cviknout odchod z práce a nastoupil do UFO. Letíme za Merkelovou!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře